Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація



2020-07-14
Робота управління праці, соціальної та сімейної політики під час карантину

2020-07-14
Стартує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч»

2020-06-05
Підготовка теплових господарств до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Підготовка джерел теплової енергії до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  





















































Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2020-05-29

Любарське бюро правової допомоги інформує:


Право дитини на безоплатну приватизацію землі

Відомо, що громадяни України мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Чи можуть її приватизувати діти, з якого віку та як саме ?

Особа, яка не досягла 14-річного віку, є малолітньою, з 14 до 18 років – неповнолітньою. Цивільне законодавство визначає, що такі особи з моменту народження здатні мати всі права і обов’язки визначені Конституцією та законами України, у тому числі, право на безоплатну передачу їм земельних ділянок. Але, малолітні особи мають право вчиняти самостійно лише дрібні побутові угоди (правочини), а всі інші правочини від їх імені вчиняють батьки (усиновлювачі), які є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Отже, заява на безоплатну передачу земельної ділянки від імені малолітньої особи має бути подана одним з батьків, з яким постійно проживає дитина, за наявності згоди другого з батьків.

Що стосується неповнолітньої дитини, то вона має право самостійно вчиняти дії та правочини, передбачені ч.1 ст. 32 Цивільного кодексу України, інші правочини вчиняти за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників, які є її представниками. У такому випадку батьки вже не мають права вчиняти правочини від імені своїх неповнолітніх дітей, тому заява на безоплатну передачу їм земельних ділянок має бути написана неповнолітньою особою самостійно, але за умови отримання згоди батьків.

Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від будь-кого з батьків (усиновлювачів). У разі їх заперечення правочин може бути здійснений з дозволу органу опіки та піклування.

Отже, малолітні та неповнолітні особи так само, як і дорослі мають право отримання у власність земельних ділянок та реєстрацію права власності на них.

За більш детальнішим роз'ясненням, Ви можете звернутися до фахівця відділу Любарського бюро правової допомоги Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефоном 096-826-65-17 та до фахівців Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефонами (04143) 4-14-42, 068-291-90-18 або на номер контакт-центру безоплатної правової допомоги 0800-213-103.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP