Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-06-05
Підготовка теплових господарств до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Підготовка джерел теплової енергії до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ЩОДО COVID-19 СТАНОМ НА 05.06.2020 (ЗА МИНУЛУ ДОБУ)

2020-06-04
Інформація по COVID-19 в Любарському районі


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2020-03-18

Порядок видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї

Управління праці, соціальної та сімейної політики Любарської РДА звертає увагу багатодітних сімей і інформує щодо видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

Згідно ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Батькам і дітям з багатодітних сімей після оформлення необхідних документів видаються посвідчення, що підтверджують статус багатодітної сім’ї.

Посвідчення видаються безкоштовно

o Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з 6 років. Після досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється друга фотографія.

o Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім'ї не менше трьох дітей у віці до 18 років.

o Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім'ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повноліття раніше (вагітність, шлюб, перебування у місцях позбавлення волі).

o До складу багатодітної сім'ї входять діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Ця норма продовжує термін дії посвідчень батьків та дітей з багатодітних родин тим сім’ям, які мають троє дітей, старшій з яких вже виповнилося 18 років.

Просимо звернути увагу на те,що у випадку набуття дитиною з багатодітної сім’ї прав повнолітньої раніше, ніж 18(23) років слід негайно повідомити управління праці, соціальної та сімейної політики Любарської РДА.

Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги
з видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї


1. Письмова заява батька або матері про видачу посвідчень.

2. Копії свідоцтв про народження дітей.

3. Копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі та місце реєстрації.

4. Копія свідоцтва про одруження.

5. Довідка про склад сім’ї (оригінал).

6. Фотокартки (батьків та дітей старше 6 років по 1 шт.) розміром 3х4 см.

7. Довідка про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення уповноваженим органом не видавалися (у разі реєстрації батьків за різними місцями проживання).

8. Копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

9. Довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання).

10. Довідка про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання).

11. У разі народження дитини за межами України – копія свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

12. За необхідності документи, що свідчать про зміну даних членів сім’ї: прізвища, імені, по батькові тощо.

o Документи подаються особисто батьками.

o Разом з копіями необхідно надавати оригінали документів для звірки.

o Посвідчення видаються протягом десяти робочих днів від дати написання заяви та подання всіх необхідних документів.

o Посвідчення видаються тільки батькам.

o Для отримання посвідчень необхідно мати при собі паспорт.

Звертаємо увагу: у разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, до іншої адміністративно-територіальної одиниці посвідчення видаються структурним підрозділом районної, районної в м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської, районної в місті(у разі її утворення) ради одному з батьків за місцем реєстрації після подання вищезазначених документів та подання додаткової копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб з відміткою територіального підрозділу ДМС про реєстрацію їхнього місця проживання.

Строк посвідчень, виданих внутрішньо переміщеним особам, не повинен перевищувати строк дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Правила користування посвідченнями батьків та дитини з багатодітної сім'ї

1. Посвідчення бажано обгорнути.

2. У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка. Для цього необхідно звернутися до органу, що видав посвідчення.

3. Для подовження строку дії посвідчень (в разі народження дитини) до управління праці, соціальної та сімейної політики Любарської РДА подаються документи, зазначені в переліку.

4. Для продовження терміну дії посвідчень батьків та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї в зв’язку з навчанням дитини старше 18 років, до управління праці, соціальної та сімейної політики Любарської РДА подається довідка з місця навчання дитини з зазначенням строку закінчення навчального закладу та документи, зазначені в переліку.

5. Довідка з місця навчання дитини з багатодітної родини старше 18 років надається кожні півроку до закінчення навчання.

6. Про втрату посвідчення необхідно обов'язково повідомити управління праці, соціальної та сімейної політики Любарської РДА.

7. У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім'ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.

8. У разі пошкодження, втрати посвідчення або заміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі (згідно з переліком).

9. У разі закінчення строку дії, а також пошкоджені посвідчення повертаються до органу, що видав посвідчення.

Головний спеціаліст
сектору прийняття рішень
відділу грошових виплат та компенсацій
Т.І.Малиш


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP