Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація



2019-10-17
З жовтня українці не зможуть розраховуватись монетами, номіналом 1, 2 та 5 копійок

2019-10-17
Заробітна плата "в конверті". Вигода чи небезпека?

2019-10-15
Відбулись урочистості до Дня захисника України

2019-10-15
Пільги для призваних на строкову військову службу громадян України, встановлені Законами України та іншими нормативно-правовими актами.

2019-10-15
Любарське бюро правової допомоги: лекція в межах обласного тижня правових знань

2019-10-15
Індивідуально-профілактична робота з неповнолітнім, що перебуває на обліку Любарського РС філії Центру пробації у Житомирській області із залученням фахівця ЦСССДМ

2019-10-15
Строкова військова служба


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  





















































Інші інтернет-ресурси:


Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-08-21

Трудові і соціальні гарантії під час зборів військовозобов’язаних


Поки працівник на військових зборах займатиметься стройовою підготовкою і удосконалюватиме свої військові навички, він усе одно залишається найманим працівником. Отже, на нього поширюються норми КЗпП. З точки зору трудового законодавства, проходження працівником військових зборів — це виконання обов’язків, передбачених Законом «Про військовий обов’язок та військову службу», з наданням відповідних гарантій. Що це за гарантії?

По-перше,
за місцем роботи за працівником на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи і займана посада, а також середня зарплата

Це передбачено ст. 119 КЗпП і ч. 11 ст. 29 Закону«Про військовий обов’язок та військову службу». Причому така гарантія стосується як основного місця роботи працівника, так і його місця роботи за сумісництвом. Те ж саме із сезонними і тимчасовими працівниками — займана посада (місце роботи), а також середній заробіток зберігаються за ними на час виконання робіт, обумовлених трудовим договором.

Звільняти працівника, призваного на збори, за ініціативою роботодавця не можна з дня отримання повістки і до його повернення. Єдиний виняток — ліквідація підприємства-роботодавця, де працюють такі працівники.

А якщо підприємство, на якому працює військовозобов’язаний, реорганізується? Тоді виплати за період зборів військовозобов’язаному здійснюють:

— у випадку злиття підприємства з іншим підприємством — підприємство, що виникло в результаті злиття;

— у випадку приєднання одного підприємства до іншого — останнє підприємство;

— у випадку розділення підприємства або відокремлення від нього — нове підприємство, що утворилося в результаті цього розділення, в якому залишився працювати військовозобов’язаний;

— у випадку перетворення одного підприємства на інше — підприємство, що виникло в результаті перетворення.

По-друге, якщо працівник перебуває в щорічній або додатковій відпустці і в цей час він був призваний на збори, невикористану у зв’язку із цим частину відпустки надають після закінчення зборів або переносять на інший період.

Питання про перенесення або продовження відпустки повинне вирішуватися за погодженням між працівником і роботодавцем.

Про бажаний варіант розвитку подій (продовження або перенесення відпустки) працівник інформує роботодавця шляхом подання відповідної заяви. Якщо роботодавець згоден, він видає наказ (розпорядження) про продовження (перенесення) відпустки.

Про бажаний варіант розвитку подій (продовження або перенесення відпустки) працівник інформує роботодавця шляхом подання відповідної заяви. Якщо роботодавець згоден, він видає наказ (розпорядження) про продовження (перенесення) відпустки.

По-четверте, час проходження зборів включається в стаж для надання щорічної основної відпустки , а також у пенсійний і «лікарняний» стаж за умови сплати ЄСВ за період зборів


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP