Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація



2019-10-18
Держенергоефективності оприлюднило результати моніторингу комерційного обліку тепла і води в регіонах України

2019-10-18
Сергій Савчук: 4 млрд євро «зелених» інвестицій за 5 років свідчать про те, наскільки затребуваними є проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики в країні

2019-10-18
Вже більше 680 будівель в Україні отримали сертифікати енергоефективності

2019-10-17
З жовтня українці не зможуть розраховуватись монетами, номіналом 1, 2 та 5 копійок

2019-10-17
Заробітна плата "в конверті". Вигода чи небезпека?

2019-10-17
За зверненням Віталія Бунечка прокуратура області розпочала кримінальне провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами

2019-10-15
Відбулись урочистості до Дня захисника України


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  





















































Інші інтернет-ресурси:


Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-06-13

У Житомирському Центрі вертебрології проходять реабілітацію і жителі інших областей


Оновлений Центр вертебрології та реабілітації на Житомирщині допомагає покращити здоров’я не лише жителям області, але й людям з інших регіонів. Так до Центру приїжджають з Вінницької, Рівненської, Київської областей і зі столиці.

Вже вдруге на курс лікування до Житомирського центру вертебрології та реабілітації приїжджає житель міста Бровари Київської області. Молодий хлопець два роки тому отримав травму спинного мозку та хребта, внаслідок чого має порушення опорно-рухового апарату.

«У Центрі вертебрології лікуюсь вже вдруге. Проходжу тут фізичне лікування, електростимуляцію верхніх та нижніх кінцівок, парафінові процедури. Відчуття чудові, є покращення. Порівняно з першим разом – я бачу позитивні зміни», – розповідає Влад Ткаченко.

Дідусь Влада – Анатолій Ткаченко – теж наразі проходить лікування та оздоровлення у Центрі та допомагає онукові.

«Мій онук вже вдруге тут лікується. Він має травму шиї, через невдале пірнання на морі. Він задоволений тими зрушеннями, що відчуває, і розуміє, що потрібен час та бажання працювати», – відмічає Анатолій Ткаченко.

Влад розповів, що періодично проходить лікування у різних реабілітаційних центрах. За його словами, у кожному закладі свої лікарі, процедури та вправи.

«Різниця у закладах – процедури і вправи. В одному вважають, що краще дати навантаження на одну групу м’язів, а в іншому – дають більше навантаження на іншу групу м’язів. Різниця у заняттях, але їх можна скорегувати, щось відняти або ж додати відповідно до своїх відчуттів. Варто проконсультуватися зі своїм лікарем та реабілітологом. Якщо лікар вважатиме це за необхідне, то додасть ці вправи до курсу лікування», – зазначає молодий чоловік.

Він розповідає, що у Центрі вертебрології є електростимуляції, чого немає в деяких інших аналогічних закладах. Також тут застосовують підвісну терапію.

«Це другий заклад, який підтвердив, що у підвішеному стані є рухи в ногах. Коли організм знаходиться у гравітації, знімається вся напруга і тоді можеш показати, що м’яз працює. І тоді непросто пасивно розвиваєш рух, тобі допомагають, а переходиш на новий етап – активно-пасивний: починаєш включатися в роботу, включається м’яз, а реабілітолог тільки допомагає розвивати рух і підкачувати м’язи», – наголошує Влад Ткаченко.

За його словами, вдома теж можна і потрібно виконувати вправи, які прописує реабілітолог. Проте таких унікальних тренажерів, як у Центрі, у домашніх умовах немає.

«Це дуже важливо – відчути. Коли бачиш, що з’являється хоч якийсь мінімальний рух. А мінімальний рух можна розвинути до ідеального. Не потрібно опускати руки і казати, що не вийде. Так, це займе більше часу, ніж очікуєш, але потрібно працювати. Докладаєш зусилля і бачиш ефект. І ти рухаєшся далі», – запевняє Влад.

Молодий пацієнт наголошує, що бажано проходити нові курси лікування, коли відчуваєш, що готовий до нових навантажень та змін. Адже у таких закладах навчають новим вправам, зміцнюють здоров’я медикаментозною терапією.

«Скільки можна займатися вдома? Місяць, два чи три. А медичний заклад дає ще й медикаментозне лікування для покращення провідності та відновлення нервових імпульсів, покращення фізичного здоров’я. Якщо є можливість, то лікування можна проходити і щомісяця. Проте залежить від того, наскільки людина може витримати ці фізичні навантаження, і скільки часу їй потрібно, щоб відновитися. Постійно ніхто не може працювати. Тому перерви все ж потрібні», – розповідає Влад Ткаченко.

Особисто він вже розробив для себе певну схему між відпочинком та новим етапом лікування.

«У своєму випадку я роблю перерви у місяць-два. З яких я два тижні вдома відпочиваю, практично не роблю нічого, а далі виконую домашні вправи від реабілітолога. Якщо відпрацював ці вправи, відпочив, то їду знову. Відчуваю, що це вже мені дається легше», – говорить молодий чоловік.

Також 24-річний хлопець відмічає, що не одразу помітні зміни від лікування та занять, проте вони точно є.

«Зрушення відчуваються пізніше. Організм отримує лікування, навантаження. Але відчуття змін приходить набагато пізніше. Спочатку розумієш, що вдається щось нове, пробуєш і тоді відчуваєш, що дійсно вже можеш це робити», – зазначає Влад.

Невропатолог Тамара Ревнюк відмічає, що у пацієнта спостерігається позитивна динаміка.

«Він прикладає багато зусиль, наполегливо працює. Вже багато чого може робити руками, хоч ще має у них слабкість. Він вже намагається при підтримці ставати на ноги. Рухові зміни ми побачила саме в нашому Центрі. Верхня частина тіла відновлюється», – коментує лікарка Тамара Ревнюк.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP