Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-02-28
Проведення заходів із дотримання законності на території району

2020-02-27
Інформація щодо капітального ремонту доріг комунальної власності

2020-02-27
Концерт гурту "Древляни"

2020-02-21
Посилення державного контролю за збереженням лісових ресурсів та корисних копалин

2020-02-20
Поминальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

2020-02-20
ОГОЛОШЕННЯ!

2020-02-17
До уваги учасників АТО/ООС!


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-04-15

СТРОКОВА СЛУЖБА – МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ


Весняна пора – привід вкотре поговорити про строкову службу у Збройних Силах України. Такий собі інформаційний «фетиш», який під час чергової призовної кампанії активно іде по руках представників ЗМІ та діячів «небайдужої спільноти». І про що ж говорить, зазвичай, голос народу?


А він глаголить, зазвичай, із використанням негативних конотацій і штампів! Зокрема: не йтиму до війська, бо не хочу дурно згаяти час, солдати голі-босі-нещасні, змусять підписати контракт і відправлять в АТО, не бажаю мести плац і білити бордюри, усі командири – хабарники тощо…

Чому на п’ятий рік війни наше суспільство й досі перебуває у полоні інформаційних шаблонів совкового зразка, а іноді відверто ретранслює меседжі ворожої пропаганди – окрема тема для обговорення. Єдине, що ми можемо зробити зараз – продовжити розвінчувати подібні закиди у бік українського війська та інформувати про реалії строкової служби в сучасній українській армії.

Цікавий факт: декілька років тому, ще до початку відкритої російської агресії армія Франції відмовилась від залучення юнаків на строкову службу. Однак очільник Республіки Франція повернув строкову військову службу назад. Основне пояснення такої дії на державному рівні – нагальна потреба у підготовці мобілізаційного ресурсу в умовах епохи гібридної агресії. Звідси висновок – одна з потужніших країн Європи, з розвиненою демократією, неухильним дотриманням прав і свобод своїх громадян, член НАТО розуміє безальтернативність підготовки кадрового резерву для власних збройних сил методом призову громадян на строкову службу. А Україна, як країна в якій триває війна, і яка не є членом будь-якого військового альянсу і не може розраховувати на бойову підтримку країн-партнерів у разі загострення ситуації, досі умовляє своїх громадян з’явитись у військкомати для виконання військового обов’язку. Пояснити таку ситуацію іноземцям досить проблематично, адже для цивілізованої країни відсутність ініціативи від власних громадян і їх не бажання готуватись до захисту своєї Батьківщини – не припустиме явище.

Зараз строкова служба вже далеко не така, як у війську пострадянського зразка. За останні п’ять років наша армія пережила чималі еволюційні зміни.

На забезпечення української армії бюджетні асигнування щороку зростають. Сьогодні строковики перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються новою якісною військовою формою одягу та спорядженням, щоденним триразовим гарячим харчуванням. Вже зараз у військових частинах відбувається зміна порядку харчування військовослужбовців і перехід на стандарти НАТО, яка має закінчитися у 2019 році. Суттєво змінюється меню харчування. Відтепер на вибір військовослужбовців представлено різноманітний асортимент страв, а ще овочі, фрукти.

За останні чотири роки повністю змінилося і речове забезпечення військовослужбовців. Запроваджено нові норми забезпечення і строки носіння військового обмундирування. Створено «бойовий єдиний комплект» до якого входять десятки найменувань предметів одягу та спорядження, розробляються нові елементи та типи військового одягу. Сучасного строковика вже не здивуєш різними типами берців (зимовими, літніми, демісезонними), якісною тканиною для польової форми одягу чи такими, ще донедавна, екзотичними речами, як то: термобізизна, теккінгові шкарпетки, бойові сорочки, польові панами, вітро-вологозахистні та флісові куртки, рюкзаки та багато іншого.

Після звільнення і повернення додому, Управління соціального захисту виплачує одноразову грошову допомогу розмірі середньої заробітної плати, або у розмірі прожиткового мінімуму (для осіб, які до призову не працювали). Також за строковиками, які офіційно працювали, зберігаються робоче місце та середній заробіток, тобто під час служби їхній роботодавець і далі буде виплачувати зарплатню. Окрім того, строкова військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. Під час служби надається 10-ти денна відпустка.

Строковики перших три місяці служби проводять у навчальних центрах Збройних Сил України де проходять повний курс підготовки піхотинця. Строковик в жодному разі не попадає в зону військового конфлікту. Його задача, здобувши базову підготовку, підтримувати форму, дбати про ППД частини, підтримувати порядок на полігонах і бути надійною опорою професійним воїнам, які захищають Україну на Сході. І, звичайно, обдумувати пропозицію про продовження військової кар’єри.

Насьогодні наші строковики не лише мають повагу від народу та друзів. Вони щодня нарощують м’язи і стають справжніми бійцями! Так що думайте, панове, і робіть висновки!


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP