Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-02-27
Інформація щодо капітального ремонту доріг комунальної власності

2020-02-27
Концерт гурту "Древляни"

2020-02-21
Посилення державного контролю за збереженням лісових ресурсів та корисних копалин

2020-02-20
Поминальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

2020-02-20
ОГОЛОШЕННЯ!

2020-02-17
До уваги учасників АТО/ООС!

2020-02-14
У Любарському районі пройшли урочисті заходи з нагоди 31 річниці виведення військ з Республіки Афганістан


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-04-08

Шановні учасники бойових дій Збройних Сил України!


Демобілізовані учасники бойових дій ЗСУ Любарського району можуть отримати листи талонів у військкоматі за пред’явлення наступних документів:

1.Заяви на ім’я комісара (є у військкоматі).
2. Копії паспорта та кода (має бути приписка Любарського району)
3.Копія посвідчення учасника бойових дій.
4.Довідка із соцзахисту про те, що інші посвідчення не видавалися.
5.Лист талонів попередньої видачі (якщо є).

Безплатний проїзд учасником бойових дій один раз на два роки залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним видами транспорту

На сьогодні дуже актуальним залишається питання, щодо реалізації свого права учасниками бойових дій на безплатний проїзд.

Всім учасникам бойових дій Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” гарантує безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

Листи талонів на право одержання учасниками бойових дій, проїзних документів (квитків) безоплатно або з 50-відсотковою знижкою їх вартості є документом, на підставі якого надається право на пільговий проїзд зазначеним особам.

Для реалізація свого права на безоплатний проїзд вказаними видами транспорту або з 50% знижкою учасник бойових дій повинен разом із посвідченням учасника бойових дій пред’явити у касах транспортних підприємств лист талонів на право одержання проїзних документів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” визначено, що Листи талонів на право одержання учасниками бойових дій, проїзних документів (квитків) безоплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості видають:
Мін’юст
органи Міноборони
МВС
Національної поліції
ДСНС
СБУ
Служби зовнішньої розвідки
Управління державної охорони
ДПС
Адміністрації Державної прикордонної служби
Держспецзв’язку
Держспецтрансслужба за місцем реєстрації учасника бойових дій.
На зворотному боці листа талонів є чотири примітки щодо правил безплатного проїзду
(Постанова Кабінету Міністрів України від 2 січня 1995 р. № 1 “Про доповнення
постанови Кабінету Міністрів України від
12 травня 1994 р. № 302”):

1. Безплатний проїзд надається один раз у рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом у поїздах і вагонах (каютах, салонах) усіх категорій (класів). Пільгові квитки придбаваються в обмін на талони за пред’явленням листа талонів і посвідчення про право на пільги.

2. Талони і квитки без посвідчення про право на пільги недійсні. Талони можуть бути використані для проїзду тільки протягом зазначеного у них року. У разі втрати талони і квитки не поновлюються.

3. Виданий квиток заміні або передачі іншим особам не підлягає.

4. На пасажирів, які здійснюють поїздки за пільговими квитками, поширюються всі правила і умови перевезень, що діють на відповідному виді транспорту.
Наразі виникає велика кількість проблем у учасників бойових дій з реалізацією свого права на безплатний проїзд.

Зустрічаються непоодинокі випадки встановлення перевізниками конкретних днів або годин для безоплатного проїзду або встановлюється обмеження кількості пільговиків, тощо.

З метою захисту своїх законних прав, щодо безплатного проїзду, інформуємо, що відповідно до підпункту 10 пункту 145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 №176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. № 1184), перевізник зобов’язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким, згідно з законодавством, надано пільги щодо плати за проїзд.

Перевізник надає право безкоштовного проїзду на підставі договору, укладеного з органами місцевої влади про компенсацію в разі надання пільгового проїзду. Це означає, що перевізник отримує компенсацію за те, що перевозить пільговика. Обмежень щодо кількості пільгових місць у транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

Зокрема, що стосується проїзду залізничним транспортом, то пунктом 2.13. Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України 27.12.2006 № 1196, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2007 р. за № 310/13577 визначено, що на кожному вокзалі для пасажирів розміщується інформація про транспортні та пов’язані з ними послуги, режим роботи працівників з обслуговування пасажирів, телефонні номери місцевих органів виконавчої влади та Держспоживстандарту, його територіальних органів, які здійснюють захист прав споживачів, а також надається інформація про перелік пільгових категорій громадян, що мають право на позачергове та першочергове обслуговування, правила проїзду дітей, правила перевезення ручної поклажі, наявність місць та інша інформація.

Пунктом 37.3. зазначено, що перевізник зобов’язаний надавати пільги пасажирам, які мають на це право, згідно із законодавством України.

Водночас, для придбання пільгових квитків водним або повітряним видами транспорту учаснику бойових дій необхідно звернутися в касу власного продажу компанії, надавши оригінали посвідчення учасника бойових дій, листа-талонів та за необхідності інших документів, перелік яких встановлюється правилами перевезень пасажирів компаніями-перевізниками.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP