Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-02-28
Проведення заходів із дотримання законності на території району

2020-02-27
Інформація щодо капітального ремонту доріг комунальної власності

2020-02-27
Концерт гурту "Древляни"

2020-02-21
Посилення державного контролю за збереженням лісових ресурсів та корисних копалин

2020-02-20
Поминальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

2020-02-20
ОГОЛОШЕННЯ!

2020-02-17
До уваги учасників АТО/ООС!


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-02-04

Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях

Закон України № 2523-VIII від 06.09.2018 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях» передбачив рівні права жінок і чоловіків на військовій службі в Збройних Силах України та інших військових формуваннях
Відзначимо, що до цього в Статуті внутрішньої служби значилося, що військовослужбовці-жінки, як правило, не призначаються до складу добового наряду. Згаданий закон встановлює нові правила, згідно з якими «військовослужбовці до складу добового наряду призначаються з дотриманням законодавства з питань охорони материнства і дитинства».

Таке формулювання пояснюється дотриманням ст. 24 Конституції, згідно з якою рівність прав жінок і чоловіків забезпечується, зокрема, зі створенням умов, що дозволяють поєднувати працю з материнством, а також з наданням оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.

Тепер в законі про військову службу з’явилася норма, згідно з якою жінки можуть виконувати військові обов’язки на рівних засадах з чоловіками. Але це не стосується випадків, передбачених законодавством про охорону материнства і дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.
Нові норми, що забезпечують рівність чоловіків і жінок, включають прийняття за контрактом і призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військових обов’язків в запасі і дотримання правил військового обліку.

З закону зникла згадка про обмеження віку служби для жінок тільки до 40 років – як за призовом, так і за контрактом. Замість цього, як і чоловікам, дозволяється служити до граничного віку перебування на військовій службі (а це до 45 років для рядових і сержантів і до 60 років для військовослужбовців вищого офіцерського складу).

До прийняття документа, жінок зараховували в запас другого розряду без урахування присвоєних їм військових звань, внаслідок чого всіх жінок переводили у відставку в одному віці. Крім того, граничний вік перебування жінок в запасі – 50 років, а чоловіків – 65 років. Тому жінки були позбавлені можливості отримувати нові військові звання, а в подальшому – отримувати потенційно більш високу пенсію. Закон прибирає відповідні обмеження для жінок.
За новими правилами від проходження зборів звільняються не всі жінки, як раніше, а тільки вагітні.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP