Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-06-05
Підготовка теплових господарств до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Підготовка джерел теплової енергії до роботи в опалювальний період

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
Інформування cуб’єктів господарювання

2020-06-05
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ЩОДО COVID-19 СТАНОМ НА 05.06.2020 (ЗА МИНУЛУ ДОБУ)

2020-06-04
Інформація по COVID-19 в Любарському районі


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2019-01-23

«Їх розшукують Збройні Сили України»

Внаслідок ситуації, яка склалась на сьогодні в Україні та пов’язана з сепаратистськими діями та прямою російською агресією на Сході України, патріоти України героїчно виконують свій військовий обов’язок в лавах Збройних Сил України. Та, на жаль, існують окремі випадки, коли військові самовільно залишають військові частини та вчиняють дезертирство, принижуючи цим високе звання – «Захисник Вітчизни».

Любарський районний військовий комісаріат нагадує:

Самовільне залишення військової частини або місця служби це:

Нез’явлення вчасно на службу полягає в тому, що, залишивши військову частину або місце служби на законній підставі, військовослужбовець, маючи об’єктивні можливості для повернення у встановлений час, своєчасно в частину не з’являється й знаходиться поза її розташуванням понад установлений строк.

Для військовослужбовців строкової служби законною підставою залишення військової частини чи місця служби є звільнення з частини, призначення чи переведення на службу в іншу військову частину чи інше місце в тій же військовій частині, відрядження, відпустка, направлення в лікувальний заклад.

Для осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців, що несуть службу за контрактом, законною підставою залишення частини або місця служби є кінець робочого дня (зміни), відрядження, відпустка, направлення в лікувальний заклад, призначення чи переведення в іншу частину, звільнення з частини, коли служба проходить у навчальному центрі.
Час прибуття у розташування військової частини або до іншого місця служби вказується в документі, який видається військовослужбовцеві при відбутті з території військової частини чи місця служби. До таких документів належать, зокрема, відпускний білет, посвідчення про відрядження, записка про звільнення.

Покарання за такий злочин залежить від часу відсутності.

Для строковиків – від двох років дисциплінарного батальйону, для контрактників, офіцерів і мобілізованих – від ста неоподаткованих мінімумів до позбавлення волі на певний термін.
В разі неявки до військових частин їх дії матимуть ознаки злочину, які підпадають під кримінальну відповідальність, а саме за такими статтями:
ч. 3. ст 407 Кримінального кодексу України – Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад один місяць,

– караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

ч. 1. ст 408 Кримінального кодексу України – Дезертирство, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу у разі призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу,

– караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

ч. 3. ст 408 Кримінального кодексу України – діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці,
– карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Проте, військовослужбовці, які самовільно залишили військову частину або місце служби, а також невчасно з’явилися на службу без поважних причин і на даний час перебувають у розшуку можуть звернутися до військової частини в якій проходили службу, подати рапорт на звільнення разом із оригіналом військового квитка та звільнитися з військової служби відповідно до чинного законодавства.

Порядок звільнення військовослужбовців із розташування військової частини регламентується статтями 216-222 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

За детальною інформацією звертатись в Любарський районний військовий комісаріат.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP