Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2019-10-17
З жовтня українці не зможуть розраховуватись монетами, номіналом 1, 2 та 5 копійок

2019-10-17
Заробітна плата "в конверті". Вигода чи небезпека?

2019-10-15
Відбулись урочистості до Дня захисника України

2019-10-15
Пільги для призваних на строкову військову службу громадян України, встановлені Законами України та іншими нормативно-правовими актами.

2019-10-15
Любарське бюро правової допомоги: лекція в межах обласного тижня правових знань

2019-10-15
Індивідуально-профілактична робота з неповнолітнім, що перебуває на обліку Любарського РС філії Центру пробації у Житомирській області із залученням фахівця ЦСССДМ

2019-10-15
Строкова військова служба


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2018-12-12

Любарський РВК ІНФОРМУЄ

Осіння призовна кампанія


В Україні завершується осіння призовна кампанія-2018. Цього року вона триває з жовтня до грудня, а не до листопада, як раніше. Призовний вік нині становить 20–27 років, хоча за бажанням можна піти на контракт із 18-ти. За час кампанії до різних військових формувань – Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту – заплановано призвати 17960 юнаків. Але виконати цей план дуже непросто.

Те, що молоді українці масово «косять» від армії, – прикрий, але очевидний факт.

Можна констатувати, що практично 80% призовників не з’являються за викликом. Проблема навіть вручити повістку. Як тільки лунають слова «військкомат», «повістка», «медкомісія» – навіть цілком дорослих чоловіків не впізнати. Від колишньої мужності не лишається і сліду. Хвороби загострюються. З’являються термінові справи за кордоном. Рідні вдають, що не мають уявлення, де перебувають і працюють їхні чада. Хлопці кажуть про змарнований час. Батьки обурюються, чому саме їхній син має служити.

Вітчизняні мас-медіа буквально рясніють повідомленнями про хабарі або про турботливих батьків, котрі самі намагаються «відмазати» від служби свою дорослу дитину.

Військові комісаріати нарікають на недосконалість законодавства, безвідповідальність призовників і низький авторитет строкової служби серед молоді. «Відкосити» нині вважається неабияким життєвим досягненням.

Окрема історія і з навчанням на військовій кафедрі, закінчивши яку, студенти отримують первинне військове звання молодшого лейтенанта. Як правило, туди якраз ідуть для того, щоб не служити строкову службу. Проте це аж ніяк не звільняє від обов’язку перед Батьківщиною, бо є поняття присяги. У листопаді 2018 року було заплановано призвати 1 тисячу офіцерів запасу.

«Чотири роки тому з’ясувалося, що захист Вітчизни – це не гендерна роль, а свідомий людський вибір. Справжніми захисниками країни не народжуються – ними стають за власною волею, – надзвичайно влучно зауважує публіцист Михайло Дубинянський. – Істинний захисник Батьківщини не відпрацьовує повинність, а виконує моральний обов’язок перед самим собою. Він бореться не тому, що “так треба”, а тому що не може вчинити інакше.

Тому хочеться сподіватись, що в свідомості кожного молодого українця прокинеться прагнення бути корисним своїй державі, вірним конституційному обов’язку, гідним продовжувачем славних традицій Українського козацтва, Українського війська.


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP