Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2020-02-27
Інформація щодо капітального ремонту доріг комунальної власності

2020-02-27
Концерт гурту "Древляни"

2020-02-21
Посилення державного контролю за збереженням лісових ресурсів та корисних копалин

2020-02-20
Поминальні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

2020-02-20
ОГОЛОШЕННЯ!

2020-02-17
До уваги учасників АТО/ООС!

2020-02-14
У Любарському районі пройшли урочисті заходи з нагоди 31 річниці виведення військ з Республіки Афганістан


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Координаційний центер з надання прравової допомоги

Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
 

 2018-12-04

4 роки децентралізації: Житомирщина в лідерах, – Роман Щебетов


Житомирщина залишається лідером реформи децентралізації, реалізацію якої ініціював Президент України. Завдяки цьому за 4 роки на відновлення та розбудову нових «символів змін» область отримала 588,5 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку.

На цьому акцентував заступник голови ОДА Роман Щебетов сьогодні, 4 грудня, під час Ради регіонального розвитку Житомирщини.

За його словами Житомирська область займає перше місце в рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад. А м. Житомир – перший обласний центр України, що скористався можливістю приєднати суміжну сільську громаду.

«Упродовж 2015-2018 років на території Житомирщини утворилися 54 об’єднані територіальні громади, 45 з яких вже мають прямі міжбюджетні відносини з державою. Наразі майже 66% території області та близько 70% населення охоплюють об’єднані громади. Такий вдалий старт на початку реформи дала фінансова підтримка ОТГ – як із Державного фонду регіонального розвитку, так і у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури. Так, за останні 4 роки із коштів ДФРР на відновлення соціальних об’єктів область залучила 588,5 млн грн. Крім цього, місцеві бюджети співфінансували проекти ще на понад 200 млн грн», – зазначив Роман Щебетов.

Заступник голови ОДА наголосив на тому, що уже в 2014 році перші 9 ОТГ реалізували 87 проектів інфраструктури за рахунок державного бюджету на суму 54,5 млн грн. Ще 6 проектів відновили за кошти ДФРР. І саме ці об’єкти стали візуальним прикладом ефективності реформи децентралізації.

«Наша область надавала і надає пріоритет інвестиційним проектам, які реалізуються саме в об’єднаних громадах. Вже у 2017-2018 роках із загальної кількості об’єктів, які фінансувалися із ДФРР, більшість – це об’єкти у громадах. За рахунок цих коштів в ОТГ утеплили навчальні та дошкільні заклади, зробили капітальний ремонт цих приміщень закупили нові шкільні автобуси, перевели котельні, влаштували освітлення та водопостачання», – підкреслив Роман Щебетов.

Роман Щебетов акцентував, що Житомирська область, як один із лідерів децентралізації, має на меті першою і завершити процес обʼєднання. Тому вже у наступному році Житомирщина має завершити перспективний план і показати, яким чином будуть сформовані громади.

«Підготовка якісних і комплексних проектів, що будуть символами змін на Житомирщині, – це одне із головних завдань, яке ставить перед нами голова ОДА Ігор Гундич. Маємо зробити все, аби в наступних роках реалізувати все більше проектів, а населення бачило все більше результатів від впровадження головної реформи держави – децентралізації», – підкреслив заступник голови ОДА.

Нагадаємо,що Житомирщина може однією із перших завершити децентралізацію.

З сайту облдержадміністрації


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP