Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2017-12-08
Лекція у підтримку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

2017-12-08
Всеукраїнський тиждень права

2017-11-28
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

2017-11-21
Виступ Президента України під час церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська ЗСУ.

2017-11-20
Тематична бесіда для студентів Новочорторийського державного аграрного технікуму

2017-11-11
Черговий рейд членами робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

2017-11-10
«Що відбувається під час серцевого нападу»


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  Інші інтернет-ресурси:


сайт про Житомир

Офіційний сайт Президента України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Форум РДА

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Любарі

счетчик посещений

Калькулятор розрахунку субсидій

Новини
 

 2017-06-08

«Пам’ятка» Що слід знати про африканську чуму свиней.

Африканська чума свиней – гостропротікаюча контагіозна хвороба, яка характеризується лихоманкою, геморагічним запаленням внутрішніх органів та великою смертністю – до 100%.
Збудником хвороби є вірус, надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі. У крові трупів він зберігається до 465 днів. Хвороба вражає свиней усіх вікових груп незалежно від пори року та умов утримання, а також диких свиней. Зараження проходить при контакті з хворими тваринами, а також через відходи м’ясопереробних підприємств, харчові відходи, при контакті обслуговуючого персоналу з хворими тваринами. Перенощиками хвороби можуть бути коростяні кліщі, мухи, дика птиця, звірі, собаки, коти тощо. Джерелами інфекції можуть стати продукти свинини, завезені з неблагополучної зони.
Симптоми хвороби: інкубаційний (прихований) період триває 2-3 дні, характеризується підвищенням температури тіла, яка не проходить до смерті тварини. Хворі тварини неспокійні, безпричинно збуджені, мають припухлість повік, у внутрішніх куточках очей накопичується коричневий ексудат. Найбільш виражені ознаки хвороби спостерігаються на 3- 4 добу. Тварини здебільшого лежать, мають хитку ходу, помітне м’язове тремтіння. Дихання поверхневе, часте, задишка, кашель, слизово - серозні витікання з носа. Видимі слизові оболонки мають синюшній відтінок, набухлі, у роті крапкові крововиливи.
Перед смертю у тварин посилюється синюшність шкіри біля вух, внизу живота, на кінчику носа, навколо статевих органів, кінцівок та хвоста. Згодом шкіра набуває багряно – фіолетового відтінку, з’являється багато крововиливів у вушних раковинах, нижній частині живота, на кінцівках. На вухах виникають гематоми та некрози шкіри. У продовж хвороби тварина мало їсть або ж зовсім відказується від корму. Спостерігаються явища дизентерії, блювоти, кал з домішками крові. Іноді тварин судомить, починаються конвульсії та паралічі. Хвороба триває від 3- 4 до 7 -14 днів і закінчується смертю. Лікування та специфічної профілактики проти цієї хвороби немає в жодній країні світу.
При виявлені ознак такого захворювання, потрібно негайно звернутися до ветеринарного працівника за місцем проживання, або в найближчу ветустанову району, але в ніякому разі не приховувати фактів загибелі свиней.

Телефон гарячої лінії в районній лікарні держветмедицини 2-27-37


Управління Держпродспоживсдужби
в Любарському районі


  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP