Офіційний веб-сайт
Любарська районна державна адміністрація2019-07-18
Відбулася нарада з сільськими головами та в. о. старост Любарського району

2019-07-18
На Житомирщині працюватиме 6 служб «соціального таксі» – спецавтомобіль отримала Білокоровицька ОТГ

2019-07-17
Порядок отримання податкової знижки на розвиток дитини

2019-07-17
На Житомирщині ще 55 власників корів отримають до 7 тис. грн компенсації за доїльні апарати

2019-07-17
Вимоги до «кандидатів» щодо проходження військової служби за контрактом в 2019 році

2019-07-17
Збори для військовозобов’язаних та резервістів

2019-07-16
Вчителів області запрошують подавати заявки на GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE


Всі новини 

Що нового на сайті? Анонси заходів  

Інші інтернет-ресурси:


Веб-портал Україна-ЄС

Національна академія Державного управління при Президенті України

Офіційний сайт Президента України

Регіональне замовленна на підготовку робітничих кадрів

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Сайт Кабінету Міністрів України

Національна дитяча

Державна підтримка енергозбереження України

Інформація проекту Є ЛІКИ

ВІДКРИТИЙ УРЯД

 Національне агенство з питань запобігання корупції

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Державний реєстр виборців

Погода в Любарі

счетчик посещений

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Історія краю
 
Любарський район утворений у 1923 році . Його центром є селище міського типу Любар. Історія селища Любар бере свій початок у сивій давнині.

У первинному літописі воно згадується під назвою Болохів - місто на річці.

Сучасна назва селища пов'язана з іменем відомого князя Любарта, який у середині ХІУ століття заснував поблизу літописного Болохова на високому березі річки Случ, укріплення з посадом.

Предки любарчан брали активну участь у повстаннях кінця ХІУ століття проти національного, релігійного і соціального поневолення, очолюваних Криштофором Косинським і Северином Наливайком, у визвольній війні українського народу 1648-1654 років під керівництвом Богдана Хмельницького.

Любар був полковим містом - тут розташувався Любартівський полк, у ньому двічі побував Богдан Хмельницький.

Любарчани брали участь у повстаннях Семена Палія в кінці ХУІІ століття, в Коліївщині 1968 року і - під проводом Устима Кармелюка в перший третині ХЇХ століття.

Любарський район розташований у південно-західній частині Житомирської області і межує з Романівським, Чуднівським районами Житомирщини, Староконстянтинівським, Старосинявським і Полдонським районами Хме6льниччини та Хмільницьким районом Вінницької області. Площа району становить - 757 квадратних кілометри. Площа району за своєю конфігурацією є компактною.

Районний центр селища міського типу Любар розташований за 85 км. від обласного центру м.Житомир і за 24 км. від залізничної станції Печанівка. Відстань від столиці України м. Києва - 225 км.

Селищній та 24 сільським радам підпорядковано 48 населених пункти, 47 сіл та смт Любар, який у 1924 році отримав статус селища і є адміністративно - територіальним, господарським і культурним центром району.

Символіка смт.Любар

Власну символіку прийнято лише територіальною громадою селища Любар у серпні 2000 року.

Герб селища - це щит, поділений на чотири частини, дві з яких, червоні і дві зелені, що символізують історичну давнину та героїчне минуле, і мирне сьогодення. На лівому верхньому червоному полі розміщено древньоболохівську прикрасу - золотий колт, який символізує зв'язок Любара із древньою Болохівською землею - древньоруською олігархічною республікою, столицею якої був Болохів, місто, на території якого розташований нинішній Любар. На правому верхньому полі розташований срібний крилатий знак Меркурія-Гермеса, бога торгівлі, на знак того, що Любар був торгівельним містечком.

На правому нижньому червоному полі розташований символ "Погоня", -вершник на коні, що був на древньому гербі Волині, і на лівому нижньому зеленому полі - золотий сніп пшениці, символ землеробства і достатку.

Вершину щита обрамлює біла корона, символ того, що місто було у свій час столицею древньоруської республіки і пізніше користувалося магдебурзьким правом.

Хоругва (прапор) селища являє собою квадратне полотнище відношенням ширини до висоти, як один до одного. Поле хоругви розділено на три вертикальні полоси, центральна з яких червоного кольору, дві крайні - зеленого. Кожна з яких становить по одіній третій від загальної ширини прапора. На крайніх полосах розміщені снопи стиглої пшениці. В центрі червоного поля хоругви розміщено один із елементів герба - "погоня". За кольоровим забарвленням прапор теж повторює колір герба.

Символіка Любарського району

Символіку Любарського району прийнято рішенням VII сесії Любарської районної ради VI скликання 16 червня 2011 року.

В червоному полі щита декоративне, золоте «жовте» зображення крокуючого птаха. Такий тип зображення характерний для гравіровок нанесених на давньоруські ювелірні прикраси (колти, браслети). Герб обрамлений вінком із зеленого дубового і лаврового листя та золотих колосків пшениці обвитих синьо-жовтою стрічкою, яка вигнута під гербом дужкою з написом «Любарський район», з під якої виходить червоний кетяг калини. Щит увінчує декоративна барокова композиція, в центрі якої золоте сонячне коло, над яким звисають два червоних кетяги калини.

Прапор - прямокутне полотнище, (співвідношенням 2:3) яке складається із трьох смуг – червоної, жовтої і червоної (співвідношенням їхньої ширини 2:1:2). В центрі полотнища зображення герба Любарського району, декоративний картуш якого виконаний (золотим кольором).

Пам'ятки Любарщини

У 1634 році був збудований Домініканський кляштор ( собор), станом на 2016 рік від загального ансамблю споруди зберігся лише костел, зведений у 1752. Будівля перебувала в поганому стані. Але віднедавна на кошти польської католицької громади було відновлено храм. Проведено капітальний ремонт в середині храму. В домініканському монастирі зберігалася велика кількість ікон, портрети єпископів, Святіших Отців, сім картин, на яких зображено мученицьку смерть від татар. Також монастир мав велику бібліотеку. В 1775 році на території містечка — Любар,було відкрито єзуїтську школу при Георгієвському василіянському монастирі. Будівля являється цегляною, збудована у стилі бароко. Саме ця Школа за значенням посідала друге місце після межиріцької на Волині. Станом на 1784 рік школа була шестикласною і нараховувала 450 учнів. Капітальний ремонт у будівлі був проведений в 1888 році. Зараз у приміщенні школи Василіанського монастиря функціонує Любарський технічний ліцей. Взагалі на території Любара протягом XIV — XIX ст. будувалося чи мало визначних споруд та місць. Це споруда єврейської громади, палац графині Понінської, палац Водзіцьких. Проте ці будівлі були зруйновані часом та історичними подіями.

  Запитання надсилайте за адресою: lubar_tr@lub.zt.ukrtel.net  
  ©2008 Любарська районна державна адміністрація
©2008 створення сайту ПоліссяNet ISP